piątek, 3 października 2014

Cukierniczka i serwetnik w róże - decupage

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać drewnianą cukierniczkę i chustecznik, które zrobiłam jako jedną linię, choć wcale nie muszą stanowić kompletu


Cukiernica drewniana wykonana metodą decupage przy użyciu nietoksycznych farb i lakierów akrylowych - może być stosowana do produktów spożywczych. Podkład oraz wnętrze cukierniczki pomalowałam na zielono. Następnie przy użyci jednoskładnikowego medium do spękań, naniosłam warstwę nawierzchniową w kolorze kremowym (jasno żółtym, w zależności od światła). W miejscach, gdzie było położone medium powstały spękania w kolorze podkładu. Całość udekorowana różami.


Chustecznik drewniany, pomalowany tak jak cukiernica: zielony podkład + jednoskładnikowe medium do spękań + nawierzchniowa kremowa farba = naprawdę ciekawy efekt. Przy wykorzystywaniu tej techniki pamiętaj o tym aby farba podkładowa i farba nawierzchniowa były w kontrastujących kolorach, inaczej nici z dobrego efektu.
Do tego chustecznika zastosowałam jeszcze metalowe narożniki, co według mnie dodało mu elegancji, a jednocześnie podniosło jakość.

Cena
Cukiernica: 35 zł
Chustecznik: 35 zł

1 komentarz:

  1. Witaj:-) Ciepło tu i jasno. Podoba mi sie. Zwroc uwage na brak polskich znakow w tytule. Moze trzeba zmienic czcionke?

    OdpowiedzUsuń